Mezoterapia mikroigłowa – Piła i okolice

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg odmładzający skórę – spłyca zmarszczki i redukuje blizny, przebarwienia. Poprawia też strukturę skóry – wygładza ją, rozjaśnia, pogrubia i nawilża. Jest niezwykle wszechstronny: wykonujemy go na różnych partiach ciała (twarz, szyja, dekolt i dłonie), na skórze głowy – jako formę walki z wypadaniem czy przerzedzaniem się włosów, a także na odwodnienie i cienie pod oczami. Choć istnieje wiele form mezoterapii, mikroigły zasadniczo wykorzystuje się do dostarczania witamin, aminokwasów i środków redukujących tłuszcz (i innych związków) do mezodermy, czyli środkowej warstwy skóry.

$

Cena: od 300 zł

$

Czas: 90 min

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa – Dermapen?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg przeprowadzany przy zastosowaniu specjalnego urządzenia – Dermapenu. Na jego głowicy znajduje się 12-36 mikroigieł, które nakłuwają górną warstwę skóry. Traktujemy nimi cały leczony obszar np. skórę głowy. Przyrząd zwykle umieszczamy pionowo nad skórą, a jego igły poruszają się z dużą prędkością w przód i w tył i delikatnie się obracają. Tworzą na powierzchni skóry poddawanej zabiegowi nakłucia, które otwierają na pewien czas jej pory.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej stosuje się przede wszystkim na zmarszczki i bruzdy mimiczne, ale również na rozstępy i blizny. Te ostatnie ciało traktuje jako naprawiony już obszar. Natomiast lekkie nakłucia w tkance bliznowatej zainicjują na nowo proces gojenia – a uszkodzoną skórę zacznie zastępować nowa. Zabieg przyczynia się też do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, które pogrubiają i napinają skórę, a dzięki temu zyskuje młodszy wygląd.

Zalecamy serię dostosowana indywidualnie do Twoich potrzeb. W fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy, efekty utrzymują się wówczas znacznie dłużej.

Jak wygląda mezoterapia mikroigłowa głowy, twarzy, dłoni?

Zabieg wykonuje się na wybranym i wymagającym go obszarze skóry – a to może być twarz lub jej część, np. skóra pod oczami, szyja, dekolt, dłonie albo głowa. Wszystko zależy od tego, jaki masz problem, co chcesz osiągnąć. I tak mezoterapia mikroigłowa pod oczy może pomóc w wyeliminowaniu krępujących cieni, a zastosowana na całą twarz – odmłodzić, rozjaśnić i wygładzić cerę. Z kolei mezoterapia mikroigłowa skóry głowy stosowana jest przy wypadaniu i przerzedzaniu się włosów.

W ramach przygotowania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej na skórę nakładamy maść znieczulającą i pozostawiamy ją na 30 minut. Dalej przystępujemy do frakcjonowania obszaru zabiegowego za pomocą pulsujących igieł. Pod pełną kontrolą i bardzo precyzyjnie nakłuwamy całą leczoną skórę. Wywołane w taki sposób uszkodzenia stymulują intensywną proliferację komórek, czego efektem staje się nowa, zdrowa skóra. Przez powstałe mikrokanaliki wprowadzamy też w głąb skóry potrzebne składniki odżywcze – wchłaniają się prawie tysiąc razy lepiej niż podawane tradycyjnymi metodami. I tym samym mikroigłowa mezoterapia głęboko rewitalizuje skórę oraz znacznie spowalnia proces starzenia.

Jakie korzyści daje mezoterapia mikroigłowa? Efekty zabiegu

Rezultat mezoterapii mikroigłowej to wyraźna przebudowa całego leczonego obszaru skóry. Przez kilka dób skóra się regeneruje, natomiast w ciągu kolejnych dni i tygodni zauważalnie spłycają się zmarszczki, a blizny i rozstępy stają się znacznie mniej widoczne. Poprawia się też sama struktura skóry: wygładza się, ładnie rozjaśnia i wzmacnia. Co więcej – stymulacja produkcji kolagenu i elastyny prowadzą do zwiększenia jej elastyczności i odporności starzenie. Codzienna pielęgnacji zyskuje na skuteczności, bo składniki aktywne docierają też do głębszych warstw skóry.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i wrażliwa. Widać też na niej małe, punktowe ślady po mikrouderzeniach igiełek. Zwykle jednak regeneruje się w ciągu maksymalnie kilku dni, po czym przychodzi pora na efekty.

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu nakłuwania skóry? Na co uważać po mezoterapii?

Przed przystąpieniem do zabiegu wyeliminuj wszelkie przeciwwskazania i zaprzestań stosowania środków zmniejszających krzepliwość krwi – np. aspiryny. Przez tydzień przed ustalonym terminem nie pij też alkoholu. Mezoterapii nie należy także łączyć z innymi zabiegami (tylko po konsultacji ze specjalistą) i leczeniem stomatologicznym.

Po zabiegu:

● Unikaj szorstkich ręczników, drażniących kosmetyków (np. na bazie alkoholu) i masażu, nie pij też w ten sam dzień alkoholu. Przemyj skórę wodą mineralną.

● Nie nakładaj makijażu przez co najmniej 12 godzin.

● Stosuj krem dobrany przez specjalistę.

● Unikaj przebywania w miejscach zakurzonych czy w oparach chemicznych.

● Unikaj bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

● Zrezygnuj z basenu i sauny na okres 10 dni.

Możliwe reakcje pozabiegowe:

● siniaki i wybroczyny,

● zaczerwienienie skóry,

● rumień i obrzęk,

● pokrzywka i świąd,

● reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

● ciąża i okres karmienia piersią,

● alergia na składniki zawarte w preparatach,

● cukrzyca, w szczególności nieznormalizowana,

● opryszczka i inne wirusowe, grzybicze lub bakteryjne zakażenia skóry,

● choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,

● stosowanie leków przeciwzakrzepowych (m.in. kwas acetylosalicylowy, acenokumarol),

● skłonność do powstawania blizn i zwłóknień,

● zapalenie wątroby,

● łuszczyca,

● RZS,

● stwardnienie rozsiane,

● antybiotykoterapia (minimum 2 tygodnie po zakończeniu),

● retinoidy (6 miesięcy przerwy),

● trądzik łuszczycowy,

● inne otwarte rany, stany zapalne skóry.