Mezoterapia igłowa – Piła i okolice
Mezoterapia igłowa jest jednym z mało inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczeniu do skóry składników aktywnych za pomocą iniekcji – wstrzyknięć (bardzo cienką igłą). Kwas hialuronowy, czynniki wzrostu, witaminy lub minerały podane bezpośrednio do skóry skuteczniej ją odżywiają oraz poprawiają jej wygląd. Zabieg stymuluje także produkcję kolagenu, elastyny, pobudza mieszki włosów czy poprawia ukrwienie – jest więc niezwykle wszechstronny i można go stosować na wielu partiach ciała. Nasza mezoterapia (Piła – Kaczory) jest zawsze dopasowana do potrzeb Klientek i Klientów – z przyjemnością doradzimy.
Cena: od 250 zł
Czas: 60 min
Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy, ciała, głowy?
Mezoterapia twarzy, ciała, głowy polega na wstrzykiwaniu do mezodermy, czyli środkowej warstwy skóry, substancji pielęgnacyjnych i odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, czynniki wzrostu, witaminy i minerały bądź środki redukujące tłuszcz. Zabieg silnie odżywia skórę, pobudza mieszki włosowe, poprawia ukrwienie i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Działa zatem wielotorowo i pomaga zwalczyć określone problemy. Przykładowo mezoterapia igłowa pod oczy eliminuje kłopotliwe symptomy odwodnienia czy zmęczenia, a mezoterapia skóry głowy pomaga zwalczyć wypadanie włosów.
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej? Bardzo cienką igłą wykonujemy wielokrotne wstrzyknięcia, bezpośrednio pod powierzchnią skóry. Zabieg nie jest bolesny, chociaż może wywoływać delikatny dyskomfort. Jeśli się obawiasz i uznasz to za niewygodne, możemy zastosować miejscowy środek znieczulający.
Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą być widoczne grudki, które znikają zwykle w ciągu doby lub kilku dni (preparat potrzebuje czasu na wchłonięcie się).
Co daje mezoterapia igłowa? Efekty serii zabiegów mezoterapii igłowej
Jak wspomnieliśmy, zabieg mezoterapii ma szerokie zastosowanie i daje różne efekty. Nasze Klientki zwykle opisują swoją skórę jako promienną i jędrniejszą, a ponadto miękką i wygładzoną, dogłębnie nawilżoną i odżywioną. Kobiety, które poddają też zabiegowi mezoterapii skórę nóg, brzucha i ramion, zauważają bardziej stonowany jej wygląd w miejscach wiotczenia i redukcję cellulitu (poprawa krążenia). Mezoterapia oczu łagodzi cienie i „worki”, a głowy – pomaga zwalczyć wypadanie czy przerzedzanie się włosów (stymulacja mieszków włosowych). Zabieg w szczególności stosujemy właśnie w miejscach, gdzie skóra jest cienka i delikatna (np. okolice oczu i grzbiety dłoni), bo dobrze wypełnia i nawilża te obszary.
Dzięki doborowi odpowiednich substancji aktywnych do iniekcji uzyskujemy rezultat głębokiej rewitalizacji skóry: preparaty dopasowujemy indywidualnie do Klientki.
Jak często się jej poddawać i ile kosztuje mezoterapia igłowa?
Cena zabiegu mezoterapii igłowej uzależniona jest od typu podawanych preparatów – sprawdzisz ją w zakładce „Cennik”. Pełne efekty mezoterapii w okolicy twarzy pojawiają się po serii 3-6 zabiegów – i należy je wykonywać cyklicznie, co 10-14 dni. Zabiegów na ciało i skórę głowy powinniśmy przeprowadzić nieco więcej, około 6-10, co 7-14 dni lub co 7-8 dni w przypadku głowy. Kolejno do podtrzymania rezultatu zalecamy powtarzanie mezoterapii raz na kilka miesięcy – efekty utrzymują się wówczas znacznie dłużej.
Jak wygląda przygotowanie do zabiegu mezoterapii?
Zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy natomiast wyeliminować ewentualne przeciwwskazania i na dzień przed planowanym terminem nie spożywać alkoholu. W tygodniu poprzedzającym zabieg zalecamy unikać opalania się (na słońcu i w solarium).
Po zabiegu:
● Nie nakładaj makijażu przynajmniej do następnego dnia.
● Przez kilka dni unikaj stosowania drażniących preparatów na bazie alkoholu, z kwasami i retinoidami czy peelingów.
● Zadbaj o higienę swojej skóry. Wymień pościel i ręczniki na świeże oraz unikaj bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, przebywania w pyle czy chemicznych oparach.
Możliwe reakcje pozabiegowe:
● siniaki i krwiaki,
● zaczerwienienie skóry,
● obrzęk skóry (rumień),
● twarde guzki lub grudki,
● reakcje alergiczne.
Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej:
● ciąża i karmienie piersią,
● alergia na składniki zawarte w preparatach,
● cukrzyca,
● choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
● bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skórne,
● zła tolerancja iniekcji (np. skóra naczynkowa),
● stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.